HOME O NAS NASZ JACHT NASZE TRASY ZASADY REZERWACJE I KONTAKT
KRAKÓW
CORFU
DUBROWNIK
"Odkrywaj z Nami wyjątkowe miejsca"

Wiosna na Korfu

Rejon: Morze Jońskie

Trasa: Korfu -> Petriti -> Kavos -> Paxi -> Antipaxi -> Parga -> Mourtos -> Syvota

Opis: Dzień pierwszy to przedpołudniowa wizyta w Korfu. Samo miasto można opisywać długo. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Europy, w którym widać przenikające się kultury wschodu i zachodu. Widoczne są wpływy Bizancjum i Wenecji, rzymskie i tureckie. Po południu krótki, około trzygodzinny przelot do klimatycznego miasteczka Petriti (na wyspie Korfu), gdzie można odetchnąć atmosferą prowincji po trudach zwiedzania zatłoczonego miasta. Oczywiście większych i mniejszych tavern i knajpek nie brakuje. Drugi dzień około pięciogodzinny przelot na wyspę Paxi miejscowość Lakka (także niewielkie i urocze miasteczko, arhitektura z wyraźnymi wpływami weneckimi) z opcją krótkiego postoju w Kavos. Trzeci dzień pod znakiem plażowania. Najpierw krótka wycieczka na Antipaxi. Antipaxi to przede wszystkim ukryte zatoczki z piaszczystymi plażami (jedne z najpiękniejszych w regionie) otoczonymi przez strome, białe klify, oraz plantacje oliwek. Jeśli pogoda pozwol można zostać w jednej zatoczek na noc, jeśli nie, możemy na noc popłynąć do Gaios – stolicy wyspy Paxi. Warte zobaczenia są min ruiny weneckiej twierdzy. Czwarty dzień: przelot 3h do miejscowości Parga – jednego z bardziej znanych kurortów w tej części Morza Jońskiego. Jak na kurort przystało – plaże, taverny, plaże, taverny i markety, ale i widoki nieprzeciętne. Oczywiście ze starą wenecką twierdzą w tle ;-). Piąty dzień: do Mourtos. Możemy zatrzymać się w porcie, albo lepiej w jednej z wielu cichych zatoczek. Szósty dzień to powrót do Korfu i popołudniowe zwiedzanie miasta.


Wakacje na Wyspach Liparyjskich

Rejon: Morze Tyrreńskie

Trasa: Mesyna -> Tropea -> Stromboli -> Panarea -> Lipari -> Vulcano -> Mesyna

Opis: W lipcu i sierpniu zapraszamy na rejsy po Morzu Tyrreńskim. Leży tam archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego znanych także Wyspy Eolskie z czynnym wulkanem Stromboli. Rejs na tym akwenie to wyjątkowa różnorodność krajobrazów. Od wygasłego, lecz wciąż dymiącego oparami siarki wulkanu, do którego krateru możemy wybrać się na pieszą wycieczkę podziwiając przy tym iście księżycowy krajobraz, ale także wspaniałą panoramę całego niemal archipelagu, przez kąpiele w niezwykle malowniczych zatoczkach u stóp stromych klifów lub w gorących błotach, nurkowanie, wycieczki po wąskich uliczkach klimatycznych miasteczek, po nocną wspinaczkę na jedyny wulkan w Europie zapewniający regularne erupcje, których obserwacja z położonych nad kraterem punktów widokowych dostarczy naprawdę niezapomnianych wrażeń. Wszystkie te atrakcje oraz niewielkie odległości między wyspami sprawiają, że jest to doskonały akwen do pływania rodzinnego.

Rejsy będą startowały z Mesyny, dokąd można się łatwo dostać z lotniska w Katanii. W tej chwili dostępne są bilety na loty bezpośrednie z Katowic, w soboty, w bardzo korzystnych cenach. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dogodne połączenia lotnicze. Pływamy, jak zwykle na Angelli, a terminy rejsów dostosujemy do najbardziej dostępnych lotów.

Pływamy po:

Wyspach Jońskich: wyspy_jonskie
Wyspach Liparyjskich: wyspy_liparyjskie
Wyspach południowej Dalmacji: wyspy_liparyjskie